спеціальне

Що таке MDI (mdi)?

Каталог       Спеціальне    Пошук      покласти книгу       ЧаПи (FAQ)       Приватні угоди та © ®       Новини на BIBLOS      
Bbc       Самвидав    ФОРУМ    Контакти    Про бібліотеку    Головна сторінка    Цікаві лінки    Навігація    Календар.UA   

English version of this article

Розмаїття абревіатур, яке чатує на пересічного користувача ПК як у програмовому, так і непрограмовому просторі часто-густо заводить у глухий кут. Розшифровування і трактування скорочень, погодьтесь, справа невдячна і потребує певних знань та підготовки.
Абревіатури несуть в собі зміст усіх слів, перші літери яких до них входять. Ось, наприклад, абревіатура ПК розшифровується як персональний компютер, і означає «технічний засіб для обробки інформації». Але варто пам’ятати, що складові абревіатур, слова, можуть мати більше, ніж одне значення, отже і  абревіатурам є притаманна певна багатозначність.  Тобто, та ж абревіатура ПК, в машинобудуванні буде мати інше трактування, як первинний контроль.
Загалом абревіатури дуже близькі до термінів, адже і ті, і інші є, можна сказати, «прив’язані» до певної сфери використання. З першого погляду, до однакових скорочень можуть входити абсолютно різні слова. Таким чином, щоб не розгубитися в цьому незвіданому морі слів, словосполучень та їх абревіатур, слід перш за все визначити до якої галузі вони належать, і вже тоді підбирати відповідні значення.
Звернемось ближче до абревіатури MDI, яка є достатньо популярною серед пошукових запитів (а саме 259, що становить 5.45%).
Пошуки значення такої абревіатури, як MDI дали нам наступні результати:

Цей списочок значень даної абревіатури є неповним, до того ж охоплює не одну сферу використання (дивіться додаток).Тут як політологія та медицина, так і програмування та комп’ютерні технології, і т.д.
В даній статті ми не будемо заглиблюватися у кожне з наведених трактувань, але і не обмежимося лише одним з них. Розглянемо одразу два значення абревіатури MDI: це Microsoft Document Imaging Format/ Microsoft Document Imaging та Multiple Document Interface, так як вони можуть зацікавити користувачів ПК.
Microsoft Document Imaging Format/ Microsoft Document Imaging – це формат файлів, які використовуються в програмі Microsoft Office Document Imaging. Цей додаток дозволяє сканувати друковані документи та перетворювати їх на цифрові зображення, які потім можна зберігати на електронних носіях. Ці зображення зберігатимуться у вигляді MDI- чи TIFF(Tagged Image File Format, що є просто попередньою версією того ж MDI) -файлу. Також Microsoft Office Document Imaging дає змогу виконати оптичне розпізнавання тексту (OCR), як у процесі сканування, так і на основі готового  MDI- чи TIFF-файлу. Формат документів MDI дозволяє зберегти поряд із зображенням текст, розпізнаний OCR програмою.
Перевагою формату MDI перед TIFF є невеликий розмір створюваного файлу, при чому досягається більш висока якість зображення. Експортувати, відкривати і редагувати MDI-файл можна виключно його рідною програмою MicrosoftOfficeDocumentImaging (обовязковий елемент MS Office™ 2007), в той час як TIFF-файли відкриваються й іншими графічними додатками. Така своєрідна закритість формату MDI вигідно компенсується за рахунок доступності і легкості використання програми  Microsoft Office Document Imaging з офісного пакету Microsoft.
Програми такого класу сполучають між собою два світи — інформацію на електронних носіях і на папері, завдяки чому ви можете підвищити продуктивність своєї праці. Маючи Microsoft Office Document Imaging, можна не лише відсканувати документ (і позбавитися від потреби мати його паперову копію), але й працювати з відсканованим документом або факсом так само зручно, як і з іншими документами Microsoft Office на вашому комп'ютері.
Якщо бути точнішим, MDI можна використати для:
-сканування як окремих сторінок, так і багатосторінкових документів. Сканувати документи на папері можна, наприклад, для їх архівування та утилізації паперу.
-швидкого та зручного читання відсканованого документа або факсу на екрані комп'ютера. Наприклад, можна прочитати в електронному вигляді багатосторінковий факс.
-заповнення в електронному вигляді простих форм, зісканованих або надісланих факсом. Наприклад, зіскануйте друковану форму або відкрийте факсимільну форму, введіть потрібні відомості за допомогою прапорців і надішліть заповнену форму електронною поштою.
-оптичного розпізнавання тексту (OCR) зісканованого документа або факсу. Розпізнавши текст документа або факсу, можна, наприклад, шукати в ньому певні текстові фрагменти або копіювати текст до іншої програми.
-копіювання тексту й зображень з відсканованого документа або факсу та вставки їх у довільну програму Office, або для експорту тексту й зображень до Microsoft Word. Наприклад, важливі дані з факсу або друкованого документа можна скопіювати на аркуш Microsoft Excel.
-пошуку тексту у відсканованому документі або у факсі.
-зміни порядку сторінок у багатосторінковому відсканованому документі або факсі. Це робиться не важче від зміни порядку аркушів у папці. Можна також, перш ніж пересилати факс, видалити з нього титульний аркуш або додати нові сторінки.
-надсилання відсканованих документів електронною поштою або факсом через Інтернет.
-анотування відсканованого документа або факсу та передання внесених нотаток іншому користувачеві. Наприклад, до факсу можна внести примітки та надіслати його назад відправникові…
Здається з Microsoft Document Imaging (Format) ми розібралися. Тепер візьмемось за інше тлумачення абревіатури MDI:
Multiple Document Interface можна перекласти, як багатовіконний інтерфейс документів. Його ще іноді називають TDI – Tabbed Document Interface, це той самий багато віконний інтерфейс, але вікна будуються за принципом таблиць (рамок), розміри яких не можна змінити (мал.1).

Вікно властивостей системи у Winddows
Мал.1

Ми вже звикли до того, що практично кожен додаток чи програма не обмежується одним вікном. Таким чином додаток Windows «Калькулятор» є прикладом одновіконного інтерфейсу документів (SDI-Single Document Interface, мал.2).

Вікно стандартного калькулятора Windows
Мал.2

Такий інтерфейс не обов’язково передбачає наявність лише одного вікна. Ось, наприклад, Windows ”провідник” є SDI додатком, але в потрібний момент він створює вторинні вікна для пошуку файлів та папок, визначення параметрів, перегляду властивостей файлів, тощо.
Головною особливістю MDI інтерфейсу є здатність відкривати форму одного і того ж документу для декількох різних за змістом документів, як от, наприклад, Word (MS Office™, мал.3).

MS Word, багатовіконний, такий вже звичний, режим
Мал.3

Для інтерфейсу такого типу характерна наявність одного головного вікна, яке часто називають материнським вікном (на мал.3 - це вікно MS Word), і є необхідним для роботи залежних (дочірніх) вікон (на мал.3 це вікна із заголовками Документ 1, Документ 2, Документ 3). Материнське вікно в багатовіконному інтерфейсі може бути лише одне, а кількість дочірніх обмежується можливостями комп’ютера.
MDI інтерфейс дає можливість з найбільшою ефективністю використовувати площу екрана, за рахунок того, що усі дочірні вікна ділять між собою єдину панель інструментів. Крім того, їх можна зручно заховати, розгорнути, розмістити каскадом, чи рядочком, і т.д. Швидкість переключення між дочірніми вікнами є набагато більшою, за швидкість переходу від одного зовнішнього вікна до іншого.
Яскравими прикладами застосування MDI інтерфейсу є:

По своєму досвіду скажу, що до роботи в багатовіконному інтерфейсі звикаєш швидко, як і до будь-чого хорошого.
Ось мабуть усе, що годиться знати про формат файлів Microsoft Office Document Imaging та про багатовіконний інтерфейс документів, тобто Multiple Document Interface.

Додаток (перелік можливих значень адбревіатури MDI)

Примітка. Корпорація Microsoft, як завжди демонструє свої «стратегічні і тактичні» здібності, щодо використання популярних(вже розкручених) речей, в нашому випадку, абревіатури MDI.

Хай щастить ;) !
Tasik (R)
Розміщено BIBLOS.org.ua (C) (31.07.2008)
При використанні матеріалів статті, обов'язково розмістити лінк на статтю, та вказати власника copyright-s.


https://www.BIBLOS.org.ua/


Повернутись ... На головну сторінку

Design LPSsoft ® ©


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
eXTReMe Tracker
Search Engine Submission and Internet Marketing